Obsidián

11.11.2021

Právě pracuji na novém příběhu a světe div se, bude pohádkový :) Hlavní nit příběhu se splétá kolem tématu duality - jak jinak, to jsem celá já - a inspiroval mě kámen obsidián, který vlastním. Jeho magická energie, kterou z něj cítím, ve mě vyvolává obdiv a respekt. Jeho duálním kamenem  pro vyrovnání energií je křišťál, který mám taky a není koupený ale našla jsem ho jako nádherný krystal ve skále. Takže tihle dva "pánové" mají hlavní slovo v mém vznikajícím příběhu. Ze začátku jsem se do něj nechtěla pouštět, protože jsem tušila hodně syrové téma, ale nápad se mě stále držel i po několika týdnech a čím víc jsem odolávala, tím hlouběji se do mě zakusoval až jsem se podvolila a šla do toho, vždyť jsem díky tomu nemohla na ničem jiném začít pracovat. 

Jakmile jsem se pustila do první věty, příběh se začal psát sám a proto netuším, co vše v něm bude, protože ho nepíšu já ani má hlava, ale je to ryzí inspirace. Do dneška jsem nevěděla jaký bude mít konec, ale když už znám odpověď, mám z toho radost. Od začátku psaní tento text provází synchronicity a to nejen ve významu postav a jejich jednání. Jsem zvědavá, co vznikne ale je jisté, že to bude zvláštní příběh s jakýmsi poselstvím, plný fantastických bytostí a samozřejmě v něm nebude chybět pekelník ani anděl. 

I kdyby nenašel pochopení u čtenářů, pro mě bude mít význam jako vyjádření hlubokého vděku a obdivu bytostem, o kterých příběh vypráví.

© 2018 Hana Novotná. Václavské náměstí 1, Praha, 110 00